TAC Yabancı Dil Kursu - Turkish American Council

YÖS(YABANCI ÖĞRENCİ SINAVI)

YÖS(YABANCI ÖĞRENCİ SINAVI)-ANKARA YÖS-ANKARA-YABANCI ÖĞRENCİ SINAVI-ANKARA YÖS SAT SINAVLARI

YÖS (YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI)

YÖS – Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı – isminden de anlaşılacağı gibi, Yabancı Öğrencilerin Türkiye’de okumak için girmeleri gerektiği sınavdır. Türkiye’deki bazı devlet ve özel üniversite YÖS ile yabancı uyruklu öğrenci almaktadır. YÖS sınav soruları diğer üniversite kabul sınavlarından farklılıklar göstermektedir.

Bunun yanında Yabancı Öğrencilerin YÖS Sınavına girebilmeleri için belirli YÖS Şartları ve koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir. YÖS kabul eden üniversiteler kontenjanları kendileri açıklamaktadır. YÖS sınav sonuçları ise üniversiteler tarafından açıklanmaktadır. YÖS sınavı ile yabancı uyruklu öğrenciler Tıp, Mühendislik, Mimarlık, Hukuk, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık, Eczacılık, Psikoloji, öğretmenlik gibi daha bir çok bölüme girebilmektedirler.

YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) Soruları Oransal Dağılımı

Genel kabul gören ve 2010 öncesi YÖS’de 80 soru bulunuyordu. Bu soruların dağılımı 45 GENELYETENEK (IQ), 30-32 Matematik, 3-5 Geometri sorularından oluşmaktadır.

Matematik ve Geometrie soruları genel lise düzeyinde olan sorulardan oluşmaktadır. Soru yapıları LYS ve LGS’den farklılıklargöstermektedir.

YÖS Sınavı ile Hangi Bölümlerde Okunur?

YÖS Sınavı ile Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin her bölümünde okuyabilinir.

  • Ancak; Bazı üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Müzik alanında eğitim veren bölümlerine Özel Yetenek Sınavı ile kabul yapılmaktadır.
  • Diğer bir alan ise Askeri ve Polis Akademilerine: Öğrenci, bu kurumların özel şartlarını yerine getiren adaylar kabul edilir.

Lise Diploma Ortalamasının YÖS sınavında önemi

Okul türü, alan ve bölüm farkları, AÖBAP diploma notu gibi etkenlerin hiç birinin değeri yoktur.

Örneğin: Türkiye’de dil okuyan bir öğrenci dil eğitimi tercihi yaparken, YÖS Sınavı’nda hem dil, hemde diğer tüm bölümlerden tercih yapabilir.

Tıp eğitimi dahil tüm fakültelerde okuyabilir.

Gerekli koşul mezun olduğu lisenin Türkiye’de lise eğitimi diplomasına denk olmasıdır. Almanya’da Abitur, Fachabitur, Açık Lise (AÖLBAP) öğrencileri tüm bölümlere girebilmektedirler.

YÖS Başvuru

YÖS Sınavı başvuru yapmak için Yabancı Öğrenci kabul eden üniversitelerin sitesinden sınav başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle YÖS Başvuruları Şubat ve Mart aylarında başlamaktadır. Bazı üniversiteler ise Mayıs aylarına kadar YÖS Başvuru kabul etmektedir. YÖS Sınav Başvuru tarihleri için sitemizi takip edebilirsiniz.

YÖS Sınavlarına yıllık kaç kişi girmektedir?

31,08,2017 YÖK verilerine göre 114 Devlet Üniversitesi , 65 Vakıf Üniversitesi , 6 Vakıf Meslek Yüksekokulları (185 Üniversite) fakülte ve yüksekokullarında toplam 39037 ögrenci okumaktadır.

Bu ögrenciler YÖS ve Uluslararası Diplomalarla gelen öğrencilerdir.

Türkiye üniversitelerinde eğitim gören uluslararası öğrenci sayısı son 3 yılda 2 katından fazla artmıştır. Ögrenci sayısı 50,000 e yaklaşmıştır. 2018-2023 yıllarında 100,000 öğrenci hedeflenmektedir. Bununla birlikte farklı ülkelerden 3000-3500 yabancı öğretim üyesi çeşitli üniversitelerde görev yapmaktadır.

Yös Kursu Fiyatları Ankara

Yös eğitim kursları arasında genel olarak öğrenciler seçim yaparken, kursların geçmiş başarıları , eğitim kaliteleri , telafi imkanları ve kurs almış eski öğrenciler arasındaki yorumları kadar , yös kursları fiyatları da tercih sebebi olabiliyor. Güncel piyasa koşullarını sıkı bir şekilde takip eden ve öğrencilerimizin maddi sınırlarını  zorlamayarak her bütçeye uygun yös kursu fiyatları ankara fiyat listesi çıkaran eğitim kurumumuzda, mutlaka size uygun bir fiyat teklifi bulunmaktadır.  Yös kursu ücretleri genel olarak eğitim saatlerine , grup veya özel ders ihtiyacına göre yös kursları ücretleri ayarlanmaktadır. Sizin için en uygun Ankara YÖS Kursu fiyatları konusunda bilgi almak adına lütfen bizimle iletişime geçiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN; wa.me/905367717996