TAC Yabancı Dil Kursu - Turkish American Council

YÖKDİL KURSU

Ankara Yds Kursu - Ankara YÖKDİL Kursu - Kızılay YÖKDİL Kursu - Kızılay Yökdil Kursu

 

YÖKDİL SINAVI'NA 70 PUAN GARANTİSİ  İLE  HAZIRLAN!

 YÖKDİL Programı Kimler İçin?

  • Yükseköğretim kurumlarında yüksek lisans (lisansüstü) eğitimi almayı planlayanlar,
  • Doktora eğitimine başlamak isteyenler,
  • Doçentlik unvanı alacak adaylar,
  • Üniversitelerce akademik terfilerde kendilerinden dil yeterliği istenenler,
  • Akademik kariyer alanında dil engeli olmadan ilerlemek arzusunda olanlar,

ANKARA TAC İNGİLİZCE KURSU YÖKDİL programlarıyla siz de alanınıza özgü YÖKDİL sınavına hazırlanın, gerekli puanı kısa sürede alın, akademik kariyer yolcuğunda en büyük engellerden birini aşın!

TAC DİL KURSU tüm İngilizce sınavlarda olduğu gibi YÖKDİL sınavı için de hem yüz yüze eğitimleriyle, hem uzaktan eğitimleriyle, hem de yayınlarıyla yanınızda. Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanları için ayrı ayrı hazırladığımız her biri 6 kitaptan oluşan toplamda 18 kitaplık YÖKDİL Yayınlarımız ile hedefinize çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

ANKARA KIZILAY TAC YÖKDİL KURSU'NDA "YÖKDİL" Programını Kim Hazırlıyor?

YÖKDİL’e hazırlık gruplarının programları bu alandaki yayınları, uzaktan eğitim sistemleri, uyguladıkları öğretim sistemi ve test çözüm teknikleriyle öncü olan HAKKI ŞAHİN, ECE BUDAK VE MELİH GÖÇER tarafından hazırlanmaktadır.

TAC YABANCI DİL KURSU'NDA "YÖKDİL" Derslerini Kimler Anlatır?

Ankara YÖKDİL kursu hazırlık gruplarının dersleri, bu alanda kitapları yazmış ve konusunda uzmanlaşmış, bugüne kadar önde gelen çeşitli üniversitelerde görev almış ve almaya devam eden deneyimli uzmanlar tarafından verilmektedir. ANKARA'NIN EN İYİ EĞİTİM VEREN TAC DİL KURSU'NUN çekirdek kadrosunu oluşturan (HAKKI ŞAHİN, ECE BUDAK VE MELİH GÖÇER) bu isimler tüm gün boyunca kurs merkezinde bulunarak sadece ders saatlerinde değil, ders saatleri dışında da öğrencilere yardımcı olmaktadır.

TAC DİL KURSU'NDA "YÖKDİL" Grupları Neye Göre Oluşturulur?

TAC İNGİLİZCE KURSU'NDA’ YÖKDİL grupları Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri şeklinde alana özgü ayrı gruplar halinde planlanabildiği gibi karma gruplar da oluşturulabilmektedir.

Bunun yanında, İngilizce birikimi doğrudan YÖKDİL hazırlığına başlamak için yeterli olan öğrencilerimiz sınava hazırlık kurslarına yönlendirilirken yeterli altyapıya sahip olmayan öğrencilerimize yönelik ön hazırlıklı YÖKDİL kursları düzenlenir.

ANKARA'NIN EN ÇOK TAVSİYE EDİLEN YÖKDİL KURSU'NDA, "YÖKDİL" Gruplarında Nasıl Bir Eğitim Programı Uygular?

YÖKDİL’e hazırlık için gerekli İngilizce birikimine sahip olan öğrencilerimize yönelik olarak gramer konu anlatımlarıyla başlayan ve soru tipleri analizinin ardından deneme çözümleriyle sonlanan doğrudan sınav hazırlık grupları oluşturulur.

Doğrudan YÖKDİL’e hazırlık için yeterli İngilizce altyapısına sahip olmayan öğrencilerimize ise ön hazırlıklı YÖKDİL programları önerilir. Bu programlarda doğrudan sınav hazırlığı yapılan kurslarımıza göre daha fazla saat ders yapılır. Temel düzeye yakın bir noktadan başlanarak, bol okuma-kelime çalışmalarıyla eksiklerin kapatıldığı ön hazırlıklı YÖKDİL gruplarımızda gramer anlatımları, soru çözüm stratejileri, soru tipleri analizleri ve deneme çözümleriyle süreci tamamlayarak sınava hazır hale gelirsiniz.

Gruplarımızın hepsinde YÖKDİL için gerekli olan konuların tamamı detaylı bir şekilde analiz edilir, testler çözülerek anlatılanlar pekiştirilir, okuma, çeviri ve kelime çalışmaları sayesinde eksiksiz bir sınav hazırlığı yapılır.

Belirtmemiz gerekir ki, yüz yüze eğitim sürecine dâhil olan bütün öğrencilerimiz eğitimleri boyunca Uzaktan Eğitim Sistemlerimizdeki alanlarına özgü YÖKDİL paketlerinden de ÜCRETSİZ olarak faydalanır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN; wa.me/905367717996

ANKARA'NIN EN İYİ  YÖKDİL KURSU  TAC YABANCI DİL KURSU'NDA "YÖKDİL" Programlarında Kaç Saat Ders Yapılır?

 YÖKDİL öğrencileri İngilizce altyapılarına göre iki gruba ayrılır. Yapılan Seviye Tespit Sınavı sonucuna ya da adayların daha önceden girdikleri İngilizce sınavların sonuçlarına göre adaylar ÖN HAZIRLIK takviyeli YÖKDİL gruplarına ya da doğrudan YÖKDİL hazırlık gruplarına yönlendirilir. Ön hazırlık ihtiyacı olanlar toplamda ortalama 140 saatlik eğitim alırken, altyapısı daha iyi olan ve ön hazırlığa ihtiyaç duymayan adaylar doğrudan YÖKDİL hazırlık gruplarımızda ortalama 100, 150 ve 200 saatlik eğitim almaktadır.

KURS TAKVİMİ İÇİN; kizilaytacdil.com/kurs-takvimi

SINAVIN İÇERİĞİ, SORU DAĞILIMI VE SÜRESİ NEDİR?

Sınavda çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulmaktadır.

Soruların dağılımı şu şekildedir:

İlk 20 soru grammer, vocabulary, preposition, phrasal verbs bilginizi ölçer.

Ardından 10 adet Cloze Test sorusu ile karşılaşırsınız. (Cloze Testlerde grammer, vocabulary, preposition, phrasal verbs bilginiz ölçülür.)

11 adet cümle tamamlama sorusu sorulur ve bu sorularda bağlaç bilgisi, doğru bağlacı bulabilme, tense uyumu ve fiilin etken mi edilgen mi (passive konusu) konularına dikkat etmek gerekir.

İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce toplam  12 adet çeviri sorusu sorulur. Bu 12 soruyu zaman,özne , fiil, bağlaç takibi yaparak rahatlıkla  çözebilirsiniz.

Cümleden atma 6 adet soru sorulur.

Paragraf tamamlama 6 adet soru sorulur.

Paragraf sorusu 15 adet (Sınavdaki paragraf sayısı 5 adet olup her bir paragraf için 3'er soru sorulur.)

Soru tipleri YDS soru tiplerine yakın olup, yeni bir soru kalıbı yoktur.

PUAN HESAPLAMASI NASIL YAPILMAKTADIR?

Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden yapılmaktadır. Yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilememektedir. (yanlış doğruyu götürmemektedir)

YILDA KAÇ KERE VE HANGİ DİLLERDE OLUYOR?

YÖKDİL, Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce olmak üzere 4 dilde ve yılda 2 kez yapılmaktadır.

YÖKDİL SINAVININ TARİHLERİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

YÖKDİL sınavlarının tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır.

YÖKDİL SINAVI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

YÖKDİL başvuruları https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılmaktadır.Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir  . Başvurularelektronikortamdaalınacaktır.ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ nde geçerli fotoğrafı (son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır.) ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr/) yapabileceklerdir.

 

KİMLER, HANGİ ŞARTLARDA BAŞVURABİLECEK?

YÖKDİL sınavına, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar olmaz üzere, kendilerinden dil yeterliliği puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da bu sınava katılabilirler.

YÖKDİL SINAVI DİL TAZMİNATI İÇİN KULLANILIR MI?

Hayır, kullanılamaz. Dil tazminatı için YDS ve e-YDS kullanılmaktadır.

YÖKDİL PUANI NERELERDE KULLANILIR?

YÖKDİL sınavı sonuçları, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS ve doçentlik başvurularında kullanılabilir. YÖKDİL sınav sonuçları ayrıca üniversitelerde akademik yükseltmelerde gerekli olan dil yeterliliği puanı olarak da kullanılabilir.

Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman, çevirici),

-Yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmak için yapılan başvurularda,

-Doçentlik sınav başvurusunda,

-Yabancı dille eğitim verilen üniversitelerde aranan dil kriterlerinde, kullanılabilir.

GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

Yükseklisans ve doktora başvurularında kullanılacak puanın geçerlik süresi 5 yıldır. Öğretim üyeleri ile doçentlik başvurularında YÖKDİL puanının aynen YDS gibi belirli bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır.

YÖKDİLDE ALAN AYRIMI VAR MIDIR?

Evet, vardır. YÖKDİL'de fen ,sosyal ve  sağlık olmak üzere 3 temel alan vardır.

DOKTORA EĞİTİMİ İÇİN YÖKDİLDEN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Doktora eğitimine başlayabilmek için YÖKDİL'den en az 55 puan almak gerekmektedir.

 

DOÇENTLİK BAŞVURUSU İÇİN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Doçentlik başvurusu için gerekli mimimum puan 65'tir. YÖKDİL puanının doçentlik başvurusunda kullanılması için herhangi bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır.