TAC Yabancı Dil Kursu - Turkish American Council

ARAPÇA DİL KURSU

Tac Yabancı Dil kursu - Ankara Yabancı Dil Kursu - Turkish American Council - ARAPÇA DİL KURSU

ARAPÇA YABANCI DİL KURSU

 

TAC YABANCI DİL KURSU'NDA 

YOĞUN EĞİTİM  PROGRAMLARI İLE

ARAPÇA ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY!

Arapça Hami-Sami Dilleri Ailesi'nin Sami koluna mensup bir dildir. İslâm'ın kutsal kitabı Kur'an, Arapça dilindedir. Günümüzde 60 ülkede konuşulan Arapça, dünya genelinde en çok konuşulan 5. dil olup aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in kabul edilen 6 resmi dilden birisidir.

 

ERKEN KAYIT FİYATI

 

2 KUR 1080 TL

 

 

TARİH GÜNLER SAAT SEVİYE KALAN KOTENJAN
  24.09.2019  CUMARTESİ-PAZAR 15:30-18:40  A1-A2 12 KİŞİ
  24.09.2019 CUMARTESİ-PAZAR 18:30-21:40 A1-A2 15 KİŞİ

   

 

Standart Arapça olarak kabul edilen bu dil El-Arabiyye el-fushâ (Fasih, Düzgün Arapça) olarak ifade edilir ve tüm Arap devletlerinin resmi dilidir. Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da halkın çoğunluğunca, İran ve Türkiye'de ise Arap azınlıklarca kullanılan diller, Arapçanın lehçeleridir. Standart Arapça herhangi bir ülkede halk dili olarak konuşulmamakla beraber resmî dil olduğu için eğitim görmüş her Arap standart Arapçayı anlar ve konuşabilir. Standart Arapça olarak kabul edilen dil Kur'an'ın dilidir. Kur'an Arapça olması nedeniyle Arap dili İslâm dininde özel bir yere sahiptir.

Biz Turkish American Council (TAC) Yabancı Dil Kursu olarak, Genel Arapça, sınavlara hazırlık (YÖKDİL, YDS), özel dersler, mesleki Arapça, konuşma kulüpleri ve tematik atölyeler ile öğrencilerimize sonuç odaklı öğrenme metotları kullanmaktayız. Başlangıç A1 seviyesinden ileri C1 seviyesine kadar Avrupa Dil Portfolyosu’na uygun kur sistemimiz ile her seviyedeki bireye cevap verebilme kapasitesine sahibiz. Ayrıca, “Çocuklar İçin Arapça” kulüplerimiz talep doğrultusunda planlanmakta olup 7-13 yaş grubuna uygun bir içerik ile hazırlanmıştır.

Genel Arapça kurslarımız sizin günlük yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Başlangıç, Orta ve İleri düzeyler olmak üzere toplam 3 kurdan oluşur ve genel amaçlı Arapça öğrenmek isteyenlere yöneliktir. Bu kursla günlük hayatta kullanılan Arapça öğrenebilirsiniz. Programımız sadece gramer ağırlıklı olmayıp, dilin bütün özellikleri ile konuşarak, dinleyerek ve okuyarak bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenileceği prensibi üzerine kurulmuştur.

Günlük yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiği ve kişinin kendisisini ifade edebilmesindeki yeterliliğini arttırma Arapça konuşmada ki güveni yerine getirme Konsantrasyon ve motivasyonun üst seviyede  tutacak şekilde ders işlenir. Derslerin %80 pratik yapma üzerinedir. Kişinin gelişimine destek verecek kitap dışı aktiviteler ve kaynaklar da kullanılmaktadır. Dinleme, okuma, yazma, konuşma becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir. Tamamı yabancı olan eğitmenlerimizle yapacağınız dersler Arapça konuşmadaki güveninizi yerine getirecek ve Arapça'yı anadili olan eğitmenlerden öğrenmenin farkını yaşatacaktır. Genel Arapça  kurslarımız dört beceriyi (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir.