TAC Yabancı Dil Kursu - Turkish American Council

GENEL İNGİLİZCE KURSU

TAC Yabancı Dil kursu - Ankara Yabancı Dil Kursu - Turkish American Council - GENEL İNGİLİZCE KURSU

GENEL İNGİLİZCE KURSU

 

İngilizce, dünya üzerinde 1,8 milyar insan tarafından konuşulan, dış dünya ile iletişim kapasitemizi geliştiren ve geleceğimize yön verirken kullandığımız en temel araçlardan birisidir. İngilizce konuşabildiğiniz zaman dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir insan ile iletişim kurabilir, istediğiniz ülkede çalışabilir, eğitim görebilir ve her türde bilgi kaynağını okuyabilirsiniz.

İngilizcenin önemi bu kadar gözler önünde iken, Turkish American Council (TAC) Yabancı Dil Kursu olarak bizim en büyük kaygımız, öğrencilerimizin dil öğrenmekten korkmamalarını, o dilde düşünüp konuşabilir hale gelmesini sağlamak. Biz biliyoruz ki, dil öğrenmek çaba gerektirir ve bu çaba için güçlü bir motivasyona ihtiyaç vardır. Sizi buna teşvik etmek ve cesaretlendirmek için güçlü eğitim kadromuz ve etkin eğitin sistemimiz ile her zaman buradayız.

Temel seviyeden itibaren ileri seviyeye kadar eğitimlerimize, tamamen yabancı eğitmenler ile yuvarlak masa sınıf sisteminde devam ediyoruz. Hafta içi veya hafta sonu iki gün olmak üzere, saban/öğlen/akşam gruplarımıza ve bu ana ders eğitimine ek olarak haftada 6 gün yabancı eğitmenlerle kelime, dil bilgisi, okuma, dinleme, konuşma pratikleri yapıyoruz.

8’er haftalık kur sistemimiz ve haftanın her günü pratik eğitimlerle desteklenen programımız sayesinde, öğrencilerimizin motivasyon kaybı yaşamadan dil öğrenme sürecini hızlandırmayı amaçladık. Ayrıca, ömür boyu speaking club’a (konuşma kulübü) katılım hakkı ile istediğiniz her zaman pratik yapabileceksiniz.

Her seviyede ücretsiz olarak verilen National English yayınlarıyla akıllı tahta uygulamaları, QR kod teknolojisi ile 4000'ün üzerinde ses ve video dosyaları, online sınavlar gibi eğitim araçlarıyla zengin bir arşiv sunmaktayız.

Öğrencilerimizin gelemedikleri günler ve anlamadıkları konuların tekrarları için ise kendi seviyelerine uygun grup dersleri ya da birebir dersler yapılmaktadır. Ayrıca kitapların QR CODE uyumları sebebiyle öğrencilerimiz bulundukları yerlerde de online olarak, yabancı öğretmenlerden dersleri dinleyebileceklerdir. Bu sayede konuyu tekrar ederken, hem dil bilgisi hem de dinleme becerileri gelişecektir.

Her öğrencimize kendini Avrupa Birliği standartlarında değerlendirebilmesi için Avrupa Dil Portfolyosu verilir. Bu Dil Pasaportu, belirli dönemlerde değişik dillerdeki yeterliliğinizle ilgili genel bilgileri içerir. Biçimsel nitelikleri ve kendini değerlendirme kayıtlarını tutarak önemli dil ve kültürler arası öğrenme deneyimleri ile dil yeterliliklerini / becerilerini tanımlar. Avrupa Konseyi tarafından önerilen Standart Pasaport (16 yaşından büyükler için Avrupa Dil Portfolyosu) tüm Avrupa’da denklik ve serbest dolaşım süreçlerini kolaylaştırır.

Eğitim süresi boyunca kurlar arasında dinleme, okuma, yazma ve konuşmanızı ölçen ara sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavlarda başarısız olan öğrencilere, devam durumlarına bakılarak ücretsiz kur tekrarı hakkı verilir.

TESOL (Teaching English to speakers of other Languages) sertifikası vermeye yetkili bir kurum olarak, formasyon eğitimini tamamlamış ve uluslararası sertifikalara sahip öğretmenlerle derslerimiz işlenmektedir.

Eğitimlerimize katılan öğrencilerimize birçok sertifika programını ücretsiz vermekteyz. (ISO 18001 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Eğitimi, Risk Analizi Eğitimi, İnsan Kaynakları Eğitimi, Pazarlama Teknikleri Eğitimi, İleri Satış Teknikleri, Mülakat Teknikleri Eğitimi)